Pocztówki z MłodzieszynaMarek Orzechowski, Pocztówki z Młodzieszyna, Młodzieszyn 2016

Młodzieszyńskie historie ukazane w formie krótkich opowieści czyli „pocztówek z przeszłości” to niezwykle ciekawa zawartość najnowszej książki Marka Orzechowskiego. Autor przez wiele lat pracy w tutejszym gimnazjum miał okazję poznać gminę i zauważył, że miejsce to posiada bardzo interesujące dzieje, często zupełnie nieznane nawet jego mieszkańcom.

Jako przykład niech służą takie tematy jak zapomniana młodzieszyńska cukrownia, niegdyś największy zakład przemysłowy w powiecie, wizyta kardynała Stefana Wyszyńskiego w 1953r., trudne czasy I i II wojen światowych czy tajemnicza poetka z Mistrzewic… To tylko niektóre z białych plam czy tajemnic odkrywanych i prezentowanych w przystępnej i atrakcyjnej formie przez autora.

Marek Orzechowski, nauczyciel historii z gimnazjum w Młodzieszynie od lat interesuje się przeszłością naszego regionu. W 2010 roku zebrał wspomnienia mieszkańców Mokasu, swojej rodzinnej miejscowości, i wydał w formie książkowej. Następnie, zafascynowany Młodzieszynem, postanowił skatalogować kapliczki znajdujące się na terenie gminy. Książka ukazała się w 2013 roku. Autor jest również twórcą gazetki szkolnej poświęconej historii pt. Młodziesz. Efektem ostatnich badań są Pocztówki z Młodzieszyna.

ISBN 978-83-927106-46

Książkę można kupić tu.

Książka ukazała się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urzędu Gminy Młodzieszyn oraz Stowarzyszenia „Nad Bzurą” oraz przy patronacie medialnym Radia Sochaczew i tygodnika Echo Powiatu.

herb_x7908HERB_MLODZIESZYN.cdr

radio sochaczewecho-powiatu-300x55