II Ogólnopolski Spływ Kajakowy BZURA 2017 odbędzie się w dniach 2-3 września. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się tu.

Ogólnopolski Spływ Bzurą to efekt partnerskiej współpracy Stowarzyszenia „Nad Bzurą” i Moto Przystani w Plecewicach. Wspólnie pomagamy odkrywać Bzurę nie tylko mieszkańcom regionu, ale również pasjonatom rzek i kajakarstwa z całego kraju. Nasza rzeka należy do łatwych z drobnymi przeszkodami (kategoria. ZWB). Jest jednocześnie niezwykle urokliwa i dotychczas niemal nieznana szerszemu gronu kajakarzy. Mimo tego w konkursie Rzeka Roku 2016 organizowanym przez Klub Gaja zajęła 3. miejsce.

Pierwszy w historii Bzury profesjonalny spływ kajakowy odbył się w dniach 3-4 września 2016. Zarówno zawodowcy jak i pasjonaci kajakarstwa (łącznie 60 osób) przepłynęli 40 km dolnej Bzury (w dwóch odcinkach: Kozłów-Plecewice i Plecewice-Kamion). Wyścig z pomiarem czasu odbył się w kilku kategorii (jedynka męska i damska, dwójka męska i damska oraz mixed). Tu można znaleźć wyniki rywalizacji.

Oprócz pływania kajakiem nie zabrakło czasu na integrację i wspólny wypoczynek. W 2016 roku wieczór po zmaganiach sportowych uświetnił występ zespołu MuzyKajaka, który łączy szanty z kajakarstwem. Grupa jest dobrze znana środowisku kajakowemu i niezwykle w nim popularna. W roku 2017 nie również nie zabraknie atrakcji i muzyki na żywo. Więcej szczegółów na profilu spływu na Facebooku.

Tu można znaleźć relację z I Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego BZURA 2016.

Print Friendly, PDF & Email