VIII Spotkania z historią… będą sentymentalnym spacerem po jednej z największych ulic Sochaczewa, a mianowicie po ulicy Traugutta. Kolekcjonerzy starych fotografii, pamiątek po przedwojennym Sochaczewie i pasjonaci lokalnej historii Radosław Jarosiński i Tomasz Mazurkiewicz przygotowali prezentację pt. Spacer ulicą Traugutta w przeszłość, dzięki której poprowadzą nas przez tę ważną arterię miasta, aby zobaczyć i poczuć jak wyglądała w przeszłości. Nie zabraknie fachowego komentarza, jak również namacalnego kontaktu ze starymi zdjęciami.

Nasi prelegenci zbierają fotografie i inne pamiątki przeszłości od lat. Są również twórcami, założonego na początku tego roku, portalu Stary Sochaczew i okolice w słowach, obrazach, wspomnieniach (starysochaczew.pl), który z dużą regularnością prezentuje kadry naszego miasta sprzed lat. Panowie podejmują się również niełatwych wyzwań, jakimi są próby ustalenia nazwisk osób znajdujących się na zdobytych przez nich zdjęciach. Spotkanie to będzie również niezwykłą okazją do rozmowy z prelegentami i szansą na zdobycie wiedzy jak stare zdjęcia pozyskiwać, jak je przechowywać czy jak rozwikływać tajemnice w nich zawarte.

Spotkania z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej to cykl wykładów poświęconych historii regionu organizowanych przez Stowarzyszenie Nad Bzurą od roku 2012. Patronem medialnym wydarzenia jest portal e-sochaczew.pl, a instytucją wspierającą Muzeum Kolei Wąskotorowej, oddział Sochaczew, w której progach spotkanie się odbędzie.

Serdecznie zapraszamy 5 grudnia o godz. 15:00 do Centrum Edukacyjno-Turystycznego przy Muzeum Kolei Wąskotorowej przy ul. Towarowej 7 (wejście od ul. Licealnej).

Zachęcamy do przychodzenia również rodziców z dziećmi, ponieważ w tym samym czasie na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej odbędą się Mikołajki z atrakcjami dla najmłodszych.

Wstęp wolny.

7715_szh

logoNapisBez nazwy-1

logo muzeum kolei wąskotorowej

Print Friendly, PDF & Email