Już w najbliższą sobotę (2 września), rozpocznie się II Ogólnopolski Spływ Kajakowy BZURA 2017. Jest to jedyne tej rangi wydarzenie w Mazowieckiem, dlatego też Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, postanowił objąć je Honorowym Patronatem. OSK BZURA 2017 to połączenie sportu z rekreacją dla każdego, zarówno dla wyczynowców jak i amatorów, nie wyłączając nowych adeptów kajakarstwa.

Tak jak rok temu spływ będzie dwudniowy. Kajakarze z całego kraju wystartują w sobotę w Kozłowie Szlacheckim i będą płynąć do Moto Przystani w Plecewicach (około 21 km). Na trasie od Chodakowa do mety rozstrzygnie się rywalizacja w siedmiu konkurencjach (pomiar czasu). Drugi dzień to krótszy odcinek od Plecewic do Witkowic (około 10 km), po którym odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników sobotniej rywalizacji oraz wręczenie nagród. Na spływie nie zabraknie także muzyki na żywo. W sobotę wieczorem na terenie Moto Przystani uczestnicy będą się wspólnie bawić przy szantach do późnych godzin nocnych dzięki znanemu w środowisku wodniackiemu Arturowi „Zibiemu” Zdanowiczowi.

Aby się zapisać wystarczy wejść na stronę https://www.nadbzura.pl/splyw2017 i wypełnić formularz zgłoszeniowy lub zgłosić się na Moto Przystani 2 września do godziny 9:00. Więcej szczegółów można znaleźć wchodząc na powyższą stronę lub dzwoniąc na nr tel. 501 396 229.

Ogólnopolski Spływ Bzurą to efekt partnerskiej współpracy Stowarzyszenia „Nad Bzurą” i Moto Przystani w Plecewicach. Obie organizacje wspólnie pomagają odkrywać Bzurę nie tylko mieszkańcom regionu, ale również pasjonatom rzek i kajakarstwa z całego kraju. Rzeka należy do łatwych z drobnymi przeszkodami (kategoria. ZWB), zatem jest dostępna również dla osób początkujących. Jest jednocześnie niezwykle urokliwa i dotychczas niemal nieznana szerszemu gronu kajakarzy. Mimo tego w konkursie Rzeka Roku 2016 organizowanym przez Klub Gaja zajęła 3. miejsce.

Pierwszy w historii Bzury profesjonalny spływ kajakowy odbył się w dniach 3-4 września 2016. Zarówno zawodowcy jak i pasjonaci kajakarstwa (łącznie 60 osób) przepłynęli 40 km dolnej Bzury (w dwóch odcinkach: Kozłów-Plecewice i Plecewice-Kamion). Wyścig z pomiarem czasu odbył się w kilku kategoriach (jedynka męska i damska, dwójka męska i damska oraz mix, a także rywalizacja drużynowa). W tym roku będzie nowa kategoria – jedynka sportowa. Oprócz pływania kajakiem nie zabrakło czasu na integrację i wspólny wypoczynek. Rok temu wieczór po zmaganiach sportowych uświetnił występ zespołu MuzyKajaka, który łączy szanty z kajakarstwem. Grupa jest dobrze znana środowisku kajakowemu i niezwykle w nim popularna.

Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu firm Aquarius, Mars i Organizatornia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Gmin Brochów, Młodzieszyn, Sochaczew i Miasta Sochaczew. Natomiast patronat branżowy, podobnie jak rok temu, objęło Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa. Natomiast patronat medialny objęły: Radio Sochaczew, e-sochaczew.pl, Echo Powiatu i Express Sochaczewski.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć tu.

Fot. Motoprzystań

 

Print Friendly, PDF & Email