Podczas IV Jarmarku Pozarządowego (24 września na Placu Kościuszki w Sochaczewie) organizowanego przez Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego (POPPS) zapraszaliśmy mieszkańców miasta i powiatu do uczestnictwa w zabawie polegającej na wskazaniu najciekawszych, ich zdaniem, miejsc na naszym terenie. Chcieliśmy dowiedzieć się jaką wiedzę na temat swojego miejsca zamieszkania mają sami mieszkańcy.

Stanowisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Zebraliśmy około osiemdziesięciu opinii, które uczestnicy umieścili na specjalnie do tego celu mapie powiatu. Każdy uczestnik wskazywał miejsce, potem odnajdywał znak graficzny, który je symbolizował po czym umieszczał je na mapie powiatu i wpisywał na tablicy co konkretnie miał na myśli.

Chcieliśmy się przekonać, czy mieszkańcy miasta i powiatu raczej wskazują miejsca typowe czy może wolą te nieoczywiste, ukryte albo mające dla nich samych jakieś znaczenie. Już wkrótce opublikujemy raport z naszej zabawy.

A tymczasem zapraszamy do odsłuchania rozmowy z naszym przedstawicielem przeprowadzonej przez Radio Sochaczew podczas wydarzenia. Link znajduje się tu.

Fot. Małgorzata Kazur

 

Print Friendly, PDF & Email