Magiczna noc przesilenia letniego już za nami. Po raz siódmy spotkaliśmy się nad Bzurą, na terenie zaprzyjaźnionej Moto Przystani w Plecewicach, by w zgodzie z naturą i tradycją świętować nadejście upragnionego lata. Było pięknie i beztrosko; właśnie tak jak być powinno. A wszystko to dzięki uczestnikom, którzy współtworzą to wydarzenie.

Jak co roku nie zabrakło ognisk, plecenia wianków, gotowania różnorakich straw (w wersjach wegetariańskiej i mięsnej) i magicznym naparów, spaceru zielarskiego oraz nauki tańca przy wyjątkowej muzyce na żywo. Wyjątkowej ponieważ w wykonaniu wybitnych muzyków. W tym roku grała dla nas skompletowana specjalnie na ten wieczór Kapela Niwiński/Zabrocki przy wydatnej pomocy Czesława Pióro, który kolejny już raz wprowadzał chętnych w arkana polskich tańców tradycyjnych. Co niezwykle nas ucieszyło, zainteresowanie tańcem było ogromne i muzycy grali znacznie dłużej niż to było planowane. Wieczór został już tradycyjnie zwieńczony puszczaniem wianków w nurt rzeki przy świetle pochodni, poszukiwaniami tajemniczego kwiatu paproci i kąpielą w Bzurze, która tego dnia była wybitnie ciepła i sama zapraszała do kąpieli.

Jak zwykle organizacją wydarzenia zajęła się jego pomysłodawczyni czyli Anna Pióro przy wydatnej pomocy koleżanek i kolegów ze Stowarzyszenia oraz ekipy Moto Przystani. Serdeczne dzięki i do zobaczenia za rok.

Print Friendly, PDF & Email