fl_3bStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju Regionu Sochaczewskiego, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w ramach projektu Olenderskie Cmentarze organizuje otwarty rajd rowerowy – Olenderskim Szlakiem. Celem spotkania jest odwiedzenie kilku z zachowanych na terenie gminy Brochów cmentarzy olenderskich, które w zeszłym roku zostały odnowione, oznakowane i przywrócone pamięci.
Niniejszym pragniemy zaprosić wszystkich rowerzystów zainteresowanych historią regionu oraz aktywnym wypoczynkiem do udziału w rajdzie, który odbędzie się w niedzielę, 22 czerwca. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 na placu przed kościołem w Brochowie, a zakończy na terenie Szkoły Podstawowej w Śladowie wspólnym piknikiem uczestników. Razem pokonamy około 20 kilometrów, zatrzymując się na terenie nekropolii m.in. w Famułkach Łazowskich, Miszorach oraz Śladowie. Na trasie rajdu znajdzie się wiele obiektów i miejsc stanowiących o dziedzictwie historycznym i kulturowym Ziemi Brochowskiej.

Prosimy o zgłaszanie udziału w imprezie pod numerem telefonu 609-024-953. Z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników zgłoszenia przyjmujemy tylko do 15 czerwca. Nieletni uczestnicy rajdu mogą wziąć udział, jeśli będą pod opieką rodzica.

Do pobrania szczegółowy regulamin_rajdu

Zapraszamy serdecznie!

dscf6129 rty_034

Print Friendly, PDF & Email