W miniony weekend mieszkańcy Sochaczewa oraz goście przybyli na inscenizację obrony miasta we Wrześniu 1939 roku, w ramach Teatru Historii Bogusława Wołoszańskiego, mieli wyjątkową okazję do skorzystania z portalu na świeżym powietrzu.

W sobotę na sochaczewskim Placu Kościuszki oraz w niedzielę nieopodal terenu przeprowadzanej rekonstrukcji portal wystawił swoją własną ekspozycję stając się częścią tzw. Muzeum Polowego. Każdy mógł skorzystać z jednego z czterech komputerów, które zostały podłączone do sieci internetowej i poszukać własnych krewnych na Ścianie Pamięci. Użytkownicy mogli również wirtualnie odwiedzić jeden ze 160 cmentarzy wojennych położonych na terenie bitwy, zapoznać się z jednostkami Wojska Polskiego, które brały udział w walkach oraz zapalić, również wirtualną, świeczkę wybranym Bohaterom Bitwy Nad Bzurą.

Ponadto członkowie zespołu redakcyjnego obecni na ekspozycji odpowiadali na wszelkie pytania zainteresowanych. Szczególną radość sprawiło twórcom portalu żywe zainteresowanie portalem młodych ludzi.

Integralnym elementem stoiska była unikalna kolekcja starych fotografii, które zgromadził jeden z naszych kolegów – Andrzej Kornacki. Zbiory ikonograficzne prezentowane na wystawie cieszyły się ogromnym powodzeniem. Niektóre ze zdjęć można zobaczyć w galeriach na naszym portalu.

Ekspozycja mogła dojść do skutku dzięki wsparciu i zrozumieniu Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, który umieścił portal w programie sochaczewskiego Teatru Historii oraz dwóm firmom: Kompit, która użyczyła sprzętu komputerowego oraz Interkam, która zapewniła niezawodne połączenie z internetem. Niniejszym pragniemy podziękować za udzieloną pomoc.

Print Friendly, PDF & Email