W najbliższy weekend odbędzie się rekonstrukcja obrony Sochaczewa z 1939 roku pn. Miasto w ogniu. Impreza jest elementem większego programu – Teatru Historii tworzonego przez Bogusława Wołoszańskiego. Portal Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą będzie obecny na tym wydarzeniu w ramach tzw. Muzeum Polowego.


W sobotę, 17 września w godzinach 11:00-18:00 na sochaczewskim Placu Kościuszki zostanie zainstalowane Muzeum Polowe. Będzie można na nim zobaczyć wystawę bojowych pojazdów historycznych, artylerii oraz obozy rekonstruktorów z różnych epok historycznych. Portal Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą ze swoją ekspozycją będzie częścią tego wydarzenia. Ten, kto nas odwiedzi, będzie mógł bezpłatnie wejść na nasz portal, wyszukać nazwiska żołnierzy, zapalić wirtualną świeczkę czy też odwiedzić jeden z ponad stu cmentarzy związanych z Bitwą nad Bzurą.

Na stoisku będzie można również zapoznać się z wyjątkową kolekcją archiwalnych fotografii i pocztówek Andrzeja Kornackiego oraz porozmawiać o projekcie 'Bohaterowie Bitwy nad Bzurą’, który dziś obchodzi pierwszą rocznicę powstania.

Również w niedzielę, 18 września między 11:00 a 16:00 będzie czynne Muzeum Polowe, tym razem jednak w pobliżu miejsca rekonstrucji czyli na tzw. Polach Czerwonkowskich w Sochaczewie. Tego dnia również będziemy z naszą ekspozycją. Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności uda się upamiętnić kolejnych żołnierzy poległych w największej bitwie Września 1939 r.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie historyczne widowisko rekonstuktorskie – Miasto w ogniu, które rozpocznie się w niedzielę o godz. 16:00. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sochaczewie.

Serdecznie zapraszamy do Sochaczewa i odwiedzin naszej ekspozycji.

Print Friendly, PDF & Email