Kolejna inicjatywa, jaką podjęło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą, to organizacja cyklicznych „Spotkań z historią”. Chcemy rozmawiać o ciekawych, żywotnych i często kontrowersyjnych tematach związanych z historią miasta i ziemi sochaczewskiej. Na rok 2012 zaplanowaliśmy trzy takie sesje. Na każdej z nich podejmiemy dwa różne tematy. Pierwsze spotkanie już w czerwcu.


Na spotkania będziemy zapraszać osoby, które są specjalistami w swojej dziedzinie. Wstęp jest wolny, zatem każdy, kogo zainteresuje pomysł lub tematyka wykładu, może przyjść i wysłuchać go, a następnie wziąć udział w dyskusji, na której zależy nam szczególnie mocno. Chcemy, aby nie były to suche wykłady a żywe spotkania z przeszłością. Dlatego też nie będziemy się bać tematów trudnych.

Jesteśmy przekonani, że istnieje w Sochaczewie silna potrzeba badań naukowych nad przeszłością miasta i regionu. Chcemy, aby nasze spotkania stały się impulsem do takich prac. Jednocześnie nie mamy monopolu na ciekawe tematy, zatem zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przesyłania nam informacji o obszarach historii lokalnej, o których chcieliby Państwo dowiedzieć się nieco więcej i może podyskutować. W takich sytuacjach prosimy o kontakt e-mailowy (nadbzura@gmail.com).

Nasz pomysł został dofinansowany ze środków Burmistrza Miasta Sochaczew w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań związanych z kulturą w roku 2012. Realizacja projektu odbywa się przy partnerskiej współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek”.

Już wkrótce na naszej stronie internetowej więcej informacji na temat pierwszego z sochaczewskich „Spotkań z historią”.

Print Friendly, PDF & Email