Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że we wtorek 5 czerwca o godz. 17:00 w Ostoi św. Dominika przy parafii p.w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbędzie się pierwsze „Spotkanie z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej”.

Spotkanie będzie premierą większego cyklu jaki Stowarzyszenie pragnie realizować regularnie od tego roku. Jego celem jest poruszanie żywotnych, ciekawych a często kontrowersyjnych tematów z historii naszego miasta i regionu.


Nadchodzące Dni Sochaczewa są dobrym pretekstem do rozmów na temat naszej wspólnej przeszłości. Dlatego pierwsze spotkanie chcemy poświęcić ludziom. Proponujemy zatem dyskusję o wybitnych postaciach, którym dane było pochodzić, żyć lub działać w Sochaczewie, a na koniec spocząć na wieki na miejscowym cmentarzu. Ale historię Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej tworzyli nie tylko ludzie wybitni ale również rzesze zwykłych ludzi, którzy swoją pracą i życiem kształtowali Sochaczew. Chcemy zatem porozmawiać także o niezwykle ostatnio popularnych amatorskich badaniach genealogicznych, ze szczególnym uwzględnieniem naszego terenu.

W programie przewidziano następujące wystąpienia:
Wybitni sochaczewianie pochowani na cmentarzu parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie (Aleksander Grzegorz Turczyk)
Poszukiwanie korzeni rodzinnych na terenie powiatu sochaczewskiego (Marcin Prengowski)

Po każdym referacie przewidziana jest krótka dyskusja, do której zapraszamy wszystkich obecnych.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia Na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek” oraz dofinansowaniu ze środków Burmistrza Miasta Sochaczewa.

Serdecznie zapraszamy.

Print Friendly, PDF & Email