Z przyjemnością informujemy, iż na prestiżowym portalu internetowym NaTemat.pl pojawił się tekst autorstwa Andrzeja Gąsiorowskiego pt. Pinkas Sochaczew, dotyczący Księgi pamięci Sochaczewa. Przypomnijmy, że publikacja ta była niedawno promowana i wydana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą. Przy niniejszym działaniu, jako partner merytoryczny, uczestniczyło Stowarzyszenie „Nasz Zamek”.

NaTemat.pl to platforma wymiany poglądów, opinii i informacji, kojarzona z osobą Tomasza Lisa, który jest twarzą, ale i redaktorem portalu. Twórcy medium za główny cel stawiają sobie wykreowanie w Internecie przestrzeni, pozwalającej na prowadzenie merytorycznych dyskusji, nie tylko pomiędzy publicystami, czy osobami publicznymi, ale też odbiorcami i czytelnikami. Za kreowanie zawartości portalu odpowiedzialni są m.in., reprezentujący różne środowiska, blogerzy.  Do współpracy zaproszono w tym celu wielu liderów opinii z polityki, gospodarki, sportu i kultury (elitarna grupa około 400 osób).

Sochaczew reprezentowany jest w niniejszej, internetowej społeczności przez blogera Andrzeja Gąsiorowskiego – legendarnego już – przedstawiciela sochaczewskiego środowiska kulturalnego. Wśród wielu jego działań z tego obszaru przypomnijmy jedynie: Kulturalny Program Muzyczny w Radio Fama, konkurs poetycki Samurajowie Pióra, czy uczestnictwo w Akademii „e-Sochaczew.pl”. Jako Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, przy realizacji różnych projektów, od dłuższego już czasu mamy przyjemność korzystać z wieloletnich doświadczeń Andrzeja. Dzięki tej współpracy czujemy się wzbogaceni o niezbędną do realizacji kulturalnych zadań wiedzę i praktykę.

Za zainteresowanie oraz miłe słowa zawarte w popełnionym przez Andrzeja tekście, promującym Księgę pamięci Sochaczewa, pragniemy serdecznie podziękować!

Po uczynionym tu nieco przydługim, acz koniecznym, wstępie zapraszamy zatem do lektury tego, ale i innych, wpisów Andrzeja Gąsiorowskiego na jego blogu:

Pinkas Sochaczew

Adres bloga: andrzejgasiorowski.natemat.pl

Przypomnijmy: projekt tłumaczenia i wydania drukiem Księgi pamięci Sochaczewa zrealizowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą, które otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Patriotyzm Jutrawdrażanego przez Muzeum Historii Polski oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego, w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego w 2012 r. Realizacja zadania odbywała się przy merytorycznej i organizacyjnej współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasz Zamek”. Spotkanie promocyjne odbyło się 15.12.12 r. w ramach cyklu Spotkania z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej, które zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sochaczewie.

Tekst autorstwa Łukasza Popowskiego ze Stowarzyszenia na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek”.

Fot. E. Prengowska

Print Friendly, PDF & Email