3. Księga pamięci SochaczewaPragniemy poinformować, że Księga pamięci Sochaczewa, będąca antologią i tłumaczeniem tekstów z Pinkas Sochaczew, wydanej w Jerozolimie w 1962 roku w językach jidysz i hebrajskim jest już dostępna w sochaczewskich bibliotekach.

Przekazaliśmy liczne egzemplarze do Miejskiej Biblioteki Publicznej, z której trafią one również do wszystkich jej filii oraz do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej z filią w Sochaczewie, a także do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. 

Ponadto książka trafiła również do Biblioteki Narodowej, Bibliotek Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz Biblioteki Miasta Stołecznego Warszawy. Można ją również znaleźć w Żydowskim Instytucie Historycznym, a wkrótce również na wydziałach judaistycznych kilku polskich uczelni (UJ, UMCS i Uniwersytet Wrocławski).

W najbliższym czasie przewidujemy jeszcze przekazanie książki do szkół gimnazjalnych i średnich na terenie całego powiatu.

Przypominamy także, że obszerne fragmenty publikacji można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce PINKAS SOCHACZEW.

Jesteśmy przekonani, że dziś Księga pamięci Sochaczewa jest dostępna dla każdego czytelnika zainteresowanego wspomnieniami żydowskich mieszkańców naszego miasta, którym dane było przeżyć Zagładę.

Print Friendly, PDF & Email