W nadchodzącą sobotę 7 grudnia o godzinie 14:00 w Kramnicach Miejskim odbędzie się V edycja Spotkań z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

W pierwszej kolejności wystąpi Łukasz Popowski, prezes Stowarzyszenia „Nasz Zamek”, który podsumuje efekty prac jakie zostały wykonane w tym roku na wzgórzu zamkowym. Jest to wydarzenie bez precedensu w naszym mieście postanowiliśmy zatem, że należy domknąć je swego rodzaju klamrą, która umożliwi obiektywne spojrzenie na to co zostało już zrealizowane na zamku i na to co może być jeszcze zrobione w przyszłości…

Drugim gościem spotkania będzie Waldemar Bronicz, miłośnik starej fotografii Chodakowa i pasjonat przeszłości tej dzielnicy naszego miasta. Wystąpienie związane będzie z niedawno otwartą wystawą starej fotografii w chodakowskim MOKu, która została połączona z promocją książki „Wspomnienia z dawnego Chodakowa”. Waldemar Bronicz zabierze nas w sentymentalną podróż do Chodakowa, którego już nie ma. Wystąpienie będzie ilustrowane fotografiami ze zbiorów autora.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki Waldemara Bronicza „Wspomnienia z dawnego Chodakowa” oraz Piotra Stefaniaka i Tomasza Karolaka „Panny Dominikanki w Sochaczewie”.

Projekt „Spotkania z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej” został dofinansowany ze środków Burmistrza Miasta Sochaczew przyznanych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2013 roku.

Print Friendly, PDF & Email