17 września ci, którzy wiedzą, że z biblioteką zawsze warto, w ramach działania Rybnowski Patrol Książki będącego częścią projektu „Z Biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle” wzięli udział w meczu piłkarskim. Zagrali Drużyna Cheruba kontra Zwiadowcy, miłośnicy serii książkowej „Cherub” Roberta Muchamoore lub „Zwiadowcy” Johna Flanagana. Najpierw mieli swego rodzaju rozgrzewkę: rowerami pokonali trasę z Rybna (GBP w Rybnie) do Erminowa (Zespół Szkół Specjalnych). 

Następnie na boisku przy Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie rozegrali typowy mecz piłki nożnej w nietypowej obsadzie – grały też dziewczyny. Mecz zakończył się wynikiem 16: 5. Wygrała drużyna Zwiadowców. Ale nie oznacza to definitywnej przewagi jednego zespołu nad  drugim. Przegrani nie powiedzieli jeszcze ostatniego zdania. Nie wykluczone że drużyny zmierzą się ze sobą jeszcze nie raz, tym bardziej, że są teraz lepiej wyposażone: bogatsze o nowe piłki treningowe, bidony, chorągiewki meczowe, znaczniki sportowe oraz piłkę meczową. Zawodnicy meczu cieszyli się nie tylko z nietypowych koszulek z logo książkowych drużyn i pogody która dopisała, niemniej ważny był dla nich doping przybyłych kibiców. Zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Rybna tą samą trasą i ty samym środkiem lokomocji . Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch, a sport to zdrowie.

Projekt „Z Biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle”, dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą. 

Justyna Marciniak

 

Print Friendly, PDF & Email