II Powiatowy Jarmark Pozarządowy odbędzie się już jutro na Placu Kościuszki w Sochaczewie. Zapraszamy od godziny 13 do 18. Wiele organizacji pozarządowych wystawi się wtedy aby zaprezentować swój dorobek i pochwalić się największymi osiągnięciami. Wśród nich będzie Stowarzyszenie Nad Bzurą, które swoje stoisko przygotuje wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Wspólnie zaprezentujemy, że w wielu obszarach działamy razem dla dobra ogółu. Nasze współdziałanie koncentruje się nad dwóch obszarach: ochronie środowiska i naturze oraz dziedzictwie kulturowym.

Jarmark organizuje Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego (POPPS), które zrzesza kilkanaście lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Impreza ma na celu pokazanie ich największych inicjatyw i dorobku aby uświadomić jak dużą rolę w życiu Sochaczewa i okolic pełnią dziś organizacje zajmujące się potrzebami osób potrzebujących pomocy, kulturą i sztuką, sportem, ochroną środowiska, edukacją, infrastrukturą miejską czy też kontrolą społeczną. Te oddolne inicjatywy są mało znane szerszemu otoczeniu choć wspierają rozwój i pozytywnie zmieniają naszą rzeczywistość. Warto się z nimi zapoznać i uświadomić jak ogromną rolę w naszym życiu pełni tzw. trzeci sektor.

Spotkanie to będzie również okazją do wymiany doświadczeń między poszczególnymi organizacjami, wzajemnego poznania siebie, nawiązania kontaktów i integracji osób działających w obszarze pozarządowym.

Na koniec również POPPS jako federacja zrzeszająca inne organizacje pozarządowe będzie chciała szerzej przedstawić swoje cele, które koncentrują się wokół wspierania organizacji członkowskich na różne sposoby (choćby w postaci sprzętu, szkoleń, księgowości czy porad prawnych). POPPS pokaże również, że jest bardzo ważnym i niezwykle pozytywnym elementem życia społecznego powiatu, ponieważ nie tylko pomaga organizacjom w ich działaniu ale również integruje sektor pozarządowy, a także wspiera aktywność społeczną oraz lokalne samorządy.

Podczas Jarmarku nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Zapraszamy

KPN logo

Print Friendly, PDF & Email