Tegoroczne stoisko Stowarzyszenia na Jarmarku współtworzyliśmy z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Była to niesamowita okazja do pokazania wspólnych interesów, partnerstwa i naszej dziesięcioletniej, owocnej współpracy.

W niedzielne popołudnie na Placu Kościuszki wystawiliśmy się wspólnie z Kampinoskim Parkiem Narodowym, który reprezentowała rzecznik prasowy Magdalena Kamińska. Chcieliśmy pokazać przede wszystkim nasze zainteresowanie przyrodą i turystyką, ze szczególnym uwzględnieniem rzeki Bzury i Puszczy Kampinoskiej. Oba te skarby są nam bliskie i trzeba o nie dbać, ale też warto być z nimi blisko choćby uprawiając turystykę na tych niezwykle bliskich, choć mało znanych sochaczewianom terenach.

Na stoisku nie zabrakło również naszych wydawnictw (Z pamiętnika „Bitka”, Olendrzy w powiecie sochaczewskim, Księga pamięci Sochaczewa czy Panny Dominikanki w Sochaczewie), które po kilku latach od wydania stały się białymi krukami niemal niedostępnymi na rynku księgarskim.

Na koniec warto wspomnieć o niezwykle cennym projekcie jaki stworzyliśmy i nieustannie kontynuujemy, dokładnie od 5 lat, a mianowicie o portalu Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą poświęconemu ofiarom i weteranom największej bitwy kampanii wrześniowej. Przypomnijmy tylko, że przez ten czas udało się nam upamiętnić ponad 10 tys. Bohaterów, którzy stracili życie w wyniku działań wojennych lub z ran odniesionych w walce.

II Powiatowy Jarmark Pozarządowy zorganizowało Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego (POPPS), którego Stowarzyszenie Nad Bzurą jest członkiem założycielem. Jarmark miał na celu prezentację dorobku i planów sektora pozarządowego na terenie naszego powiatu oraz promocję POPPS jako federacji wspierającej i integrującej organizacje pozarządowe naszego regionu. Mimo zmiennej pogody wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Jest to z pewnością dobry sposób na pokazanie siły i wartości trzeciego sektora mieszkańcom miasta i powiatu, którzy najczęściej nawet nie wiedzą, że są wśród nich ludzie działający na ich rzecz.

II Jarmark małe (31) II Jarmark małe (27) II Jarmark małe (26) II Jarmark małe (21) II Jarmark małe (16) II Jarmark małe (15)

Print Friendly, PDF & Email