Sochaczewska kolej wąskotorowa, zwana pieszczotliwie kolejką, to zjawisko, instytucja i nieodłączny symbol miasta, którą wielu z nas doskonale pamięta i wspomina z rozrzewnieniem. Na najbliższych Spotkaniach z historią…, dzięki pracownikom Muzeum Kolei Wąskotorowej – dr Marcie Przygodzie-Stelmach i Łukaszowi Popowskiemu, poznamy jej niezwykłe losy.

W pierwszej kolejności wystąpi Łukasz Popowski z wykładem Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922 – 1984. Poznamy historię tej instytucji na przełomie ponad sześćdziesięciu lat, zapewne na tle wydarzeń w naszym mieście. Następnie wystąpi dr Marta Przygoda-Stelmach z prelekcją Brochów – podróż w czasie koleją wąskotorową. Specjalistka od historii Brochowa podzieli się najważniejszymi wnioskami z obronionej właśnie pracy doktorskiej.

Spotkania z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej to cykl wykładów poświęconych historii regionu organizowanych przez Stowarzyszenie Nad Bzurą od roku 2012. Patronem medialnym wydarzenia jest portal e-sochaczew.pl, a instytucją wspierającą Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, w której progach spotkanie się odbędzie.

Serdecznie zapraszamy 27 lutego o godz. 16:00 do Centrum Edukacyjno-Turystycznego przy Muzeum Kolei Wąskotorowej przy ul. Towarowej 7 (wejście od ul. Licealnej).

Wstęp wolny.

Fot. Małgorzata Kazur

logo muzeum kolei wąskotorowej e-sochaczew logo Bez nazwy-1

Print Friendly, PDF & Email