Wszystkich członkom, sympatykom i dobroczyńcom Stowarzyszenia „Nad Bzurą” życzymy Szczęśliwego Nowego Roku. Gorąco wierzymy, że w mijającym roku nasze działania pozytywnie wpłynęły na lokalną rzeczywistość. Przypomnijmy te najważniejsze.

To co daje nam osobiście ogromną radość to Sobótki nad Bzurą. Drugi raz z rzędu, wspólnie z Moto Przystanią w Plecewicach, zorganizowaliśmy to wydarzenie nie tylko dla siebie ale również dla osób spoza naszego grona, które pragną poczuć ten niesamowity klimat wolności i radości z nadchodzącego lata. Na kolejną edycję zapraszamy już pod koniec czerwca 2018 roku. Będzie więcej atrakcji, a jednak wciąż kameralnie :-).

We wrześniu kończącego się roku zorganizowaliśmy II Ogólnopolski Spływ Kajakowy BZURA 2017. To były kolejne doświadczenia dla nas, szczególnie walka z niekorzystną pogodą ale i też mnóstwo radości związanych ze spędzaniem czasu w gronie ludzi, którym bliska jest rzeka i którzy pragną dobra Bzury. Dziękujemy za udział i zapraszamy już 1-2 września 2018 na trzecią edycję imprezy.

Nowością w naszych działaniach był cykl filmów popularnonaukowych pt. Kanał Historia promujących Sochaczew i ziemię sochaczewską jako teren ciekawy z turystycznego punktu widzenia. Trzy pierwsze filmy spotkały się z bardzo dobrym i nadspodziewanie licznym przyjęciem. Dziękujemy za to i już dziś myślimy o rozwoju naszej inicjatywy. Kto wie, może w 2018 roku opowiemy kilka kolejnych ciekawych historii z Sochaczewa. Obserwujcie naszego Facebooka oraz Kanał Historia na Youtube.

Korzystając z okazji chcielibyśmy ogłosić, że przyszły rok będzie naszym debiutem wydawniczym. No może nie do końca debiutem, ponieważ mamy już na koncie kilka publikacji, jednak ta będzie wyjątkowa. Na rynku wydawniczym pojawi się wydana przez nas literatura piękna autorstwa sochaczewianina. Wyczekujcie uważnie doniesień medialnych. To będzie naprawdę dobra rzecz.

Na koniec dodajmy, że przez cały rok ściśle współpracowaliśmy z Porozumieniem Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego (POPPS), które poprzez swoje działania realnie wzmacnia i rozwija sektor pozarządowy w naszym regionie. Dziękujemy.

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim wspierającym nas osobom i instytucjom, a przede wszystkim: Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Urzędowi Miejskiemu w Sochaczewie, firmie Mars Polska Sp. z o.o., Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oraz Moto Przystani w Plecewicach.

Specjalne podziękowania należą się licznej rzeszy członków i wolontariuszy pracujących dla wspólnej realizacji wyżej wymienionych zadań. Wymagały one czasem mnóstwa wysiłku ale dawały też szansę nauczenia się nowych umiejętności oraz zapewniały ogrom satysfakcji po dobrze zrealizowanym projekcie.

Czujemy, że był to niezwykle intensywny, ale zarazem bardzo udany rok. Daje nam to siłę do dalszych działań i prawo by mówić, że robimy niezwykle wartościowe rzeczy.

Tapeta pochodzi ze strony http://www.freechristmaswallpapers.net/

Print Friendly, PDF & Email