W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Zwykle w okolicach tego terminu organizujemy Sprzątanie Bzury (a ostatnio i Pisi) z kajaków. Na ten rok mieliśmy ambitne plany. Niestety, z wiadomych powodów, w tym roku musieliśmy z naszej akcji zrezygnować. Nie znaczy to jednak, że nie możemy zadbać o nasze otoczenie…

Zachęcamy jednak do wykorzystania tych wyjątkowych warunków i rodzinnych spacerów (które są przecież dozwolone) i wzięcia worków na śmieci, zebrania odpadów i zabrania ich ze sobą. Każdy z nas ma swoje ulubione miejsca spacerów, które czasem wyglądają okropnie. Nie brak tam butelek po piwie i po tzw. małkpach, butelek plastikowych, ale często sprzętu AGD czy celowo wywiezionych odpadów bytowych.

Jeśli będziemy tylko narzekać jak jest brudno, a sami nic nie zrobimy to nic się nie zmieni. Nie nauczymy też naszych dzieci odpowiednich postaw. Bądźmy odpowiedzialni i zróbmy w naszym najbliższym otoczeniu porządek. O ile przyjemniej będzie tam zabrać znajomych podczas niedzielnego spaceru, kiedy takie spotkania będą mogły już mieć miejsce. 

 

Print Friendly, PDF & Email