Już w najbliższą sobotę będziemy świętować początek lata. Jak zwykle zrobimy to w tradycyjny i typowy dla nas sposób, czyli podczas Sobótek nad Bzurą, które odbędą się na Moto Przystani w Plecewicach, gm. Brochów. Nie zabraknie plecenia wianków i puszczania ich na wodę, szukania kwiatu paproci, skoków przez ognisko i nocnej kąpieli w ciepłej wodzie Bzury. Niezbędnym elementem są oczywiście tańce przy tradycyjnej muzyce na żywo. Tym razem zagrają nam Beata Smolik i Karol Bernaciak.

Oczywiście wydarzenie musi się odbyć przy dozwolonych prawem ramach wynikających z sytuacji wirusowej. A zatem może w nim wziąć udział maksymalnie 150 osób, dlatego też wprowadziliśmy system rejestracji poprzez nasz sklep (tu bezpośredni link). Wejściówka to zaledwie 10 zł (osoby poniżej 15 roku życia bezpłatnie), które pozwolą nam pokryć koszty jej przygotowania. Ponadto uczestników będzie obowiązywać konieczność zachowania dwumetrowego dystansu. Liczymy na odpowiedzialną postawę wszystkich uczestników zabawy.

Poniżej ramowy program wydarzenia:

18.00 – początek imprezy
18.10 – plecenie wianków
18.20 – spacer zielarski
19.30 – potańcówka na dechach (Karol Bernaciak&Beata Smolik)
20.30 – wybór najładniejszego wianka
22.00 – spacer z pochodniami nad rzekę, puszczanie wianków na wodę
23.00 – palenie sobótkowych ziół w ognisku
23.40 – legenda o kwiecie paproci
23.45 – szukanie kwiatu paproci
00.00-05.00 – hulańce wokół ogniska do białego rana, rytualne kąpiele w rzece, śpiewy – wszystko zależy od Was, bo to przede wszystkim Wy wspólnie z nami tworzycie to wydarzenie.

Więcej znajdziecie na facebookowym wydarzeniu – link tutaj.

Serdecznie zapraszamy

A na koniec krótki film z Sobótek w roku 2018 🙂

Print Friendly, PDF & Email