Kameralnie, ale niezwykle skutecznie. 24 kwietnia odbyło się kolejne sprzątanie Bzury zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nad Bzurą” przy ogromnym wsparciu zaprzyjaźnionej „Moto Przystani” w Plecewicach. Na odcinku od Plecewic do mostu w Mistrzewicach sprzątnęliśmy prawy brzeg Bzury (tym razem pieszo). Zebraliśmy aż 130 worków śmieci (głównie butelki po napojach i alkoholu, opakowania po zanęcie oraz jedzeniu, ale pojawiły się też maseczki na twarz) oraz 4 opony samochodowe, wózek dziecięcy, pralkę i telewizor. Nie zabrakło również odpadów poremontowych.

Niestety to co mówimy od 16 lat (tak, tak – pierwsze sprzątanie zorganizowaliśmy w 2005 roku) nie zmieniło się – nadal najwięcej śmieci zostawiają wędkarze oraz osoby urządzające sobie krótki wypoczynek nad rzeką. Jednocześnie nie przypominamy sobie aby te grupy pomagały nam w sprzątaniu albo też ogłaszały podobne akcje. Bo po co? Przecież niedługo pożyteczni idioci zbiorą je podczas takich wydarzeń jak dzisiejsze… A wystarczy zabrać te kilka butelek czy inne śmieci ze sobą i wrzucić do przydomowego czy miejskiego kosza.

Kiedy to się skończy?!

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za udział, zaangażowanie i ciężką pracę, Moto Przystani za współorganizację i transport śmieci oraz Gminie Brochów za dostarczenie kontenera.

 

Print Friendly, PDF & Email