sprzątanie BzuryUbiegłoroczne sprzątanie Bzury dało efekt w postaci zebrania 28 worków śmieci. Również i w tym roku członkowie stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju Regionu Sochaczewskiego będą z kajaków sprzątali rzekę. Już 22 września kolejna edycja akcji, do której zapraszamy mieszkańców powiatu sochaczewskiego.

Tegoroczne sprzątanie Bzury będzie już trzecim z kolei. Tradycyjnie w czwartą sobotę września członkowie stowarzyszenia wyruszą z Motoprzystani kajakowej w Plecewicach i na odcinku do Witkowic będą zbierać śmieci nagromadzone podczas całego roku. Organizatorzy zapewniają kajaki, worki, rękawice, na zakończenie ognisko, a w tym roku także pamiątkowe koszulki z logo „Czystej Bzury” dla wszystkich uczestników.

Tym razem dla pierwszych chętnych, którzy zgłoszą się do nas, aby pomóc w sprzątaniu rzeki, przygotowaliśmy dziesięć dwuosobowych kajaków, którymi popłyną, zbierając śmieci razem z innymi uczestnikami akcji.

Zgłoszenia przyjmujemy do piątku, 21 września pod numerem telefonu 0 694 943 480. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie. Zbiórka na przystani w Plecewicach o godzinie 10:00. Dojazd do Plecewic i z powrotem na koszt własny.

Akcja sprzątania Bzury z kajaków jest preludium trzeciej edycji konkursu „Czysta Bzura – warto poznać jej piękno i odkryć tajemnice”. Już 5 października o godzinie 14:00 w Klubie Nauczyciela przy ulicy Hanki Sawickiej 5 odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznych zmagań konkursowych. Na spotkanie zaproszeni zostaną nauczyciele z wszystkich szkół zainteresowanym udziałem w konkursie. Wręczone zostaną regulaminy z zasadami współzawodnictwa w III edycji „Czystej Bzury”. Na spotkaniu z wykładem dotyczącym zrównoważonego rozwoju wystąpi dr Anna Kalinowska – dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW, a jednocześnie już po raz trzeci honorowy patron konkursu. Rozstrzygnięcie rywalizacji uczniów i szkól nastąpi w połowie listopada, a gala podsumowująca III edycję „Czystej Bzury” jak zwykle zaplanowana jest w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie.

W imieniu stowarzyszenia
Michał Jakubowski

Print Friendly, PDF & Email