Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju Regionu Sochaczewskiego zaprasza miłośników lokalnej turystyki, przyrody Kampinoskiego Parku Narodowego oraz pasjonatów historii naszego regionu na wycieczkę rowerową „Olenderskim Szlakiem”. Liczymy na piękną jesienną pogodę, która pozwoli docenić wspaniałość przyrody Puszczy Kampinoskiej.
Podczas wycieczki zaplanowanej na sobotę 20 października chcemy odwiedzić kilka cmentarzy osadników olenderskich z XIX i początku XX wieku odnowionych przez stowarzyszenie wiosną tego roku.

Trasa wycieczki zaczynać się będzie w Szkole Podstawowej w Śladowie, gdzie znajduje się pierwszy cmentarz. Malowniczymi drogami pośród drzew mieniących się wieloma kolorami jesiennych liści droga prowadzić będzie przez wieś Wilcze Tułowskie do cmentarza w Miszorach. Następnie przejedziemy do Famułek Łazowskich, a jeżeli pogoda pozwoli ruszymy w głąb puszczy do cmentarza w Karolinowie. Po powrocie do Śladowa podsumujemy imprezę przy ognisku i poczęstunku.

Na wycieczkę zapraszamy wszystkich miłośników wycieczek rowerowych. Dla chętnych będą czekały rowery, można także przybyć z własnym sprzętem. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa oraz wszelkich pytań na email: razemstowarzyszenie@wp.pl lub pod nr telefonu 0 694 943 480 do 19 października. Dojazd do Śladowa na własną rękę.

Zbiórka przy Szkole Podstawowej w Śladowie w dniu wycieczki, w sobotę 20 października o godzinie 10:00. Cała wyprawa potrwa ok. 4-5 godzin.

Marcin Prengowski – Koordynator Projektu „Olenderskim Szlakiem”

Olenderskie cmentarze (2) Olenderski miniprzewodnik (11) Olenderski miniprzewodnik (12) Olenderski miniprzewodnik (1)

Print Friendly, PDF & Email