logo_nad_bzuraZ przyjemnością pragniemy powiadomić, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania RAZEM Dla Rozwoju Regionu Sochaczewskiego właśnie zmieniło swoją nazwę na Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą.
Decyzja o tak poważnej zmianie została podjęta przez Walne Zgromadzenie Członków jako wyjście naprzeciw potrzebom szybko rozwijającej się organizacji. Chcemy być dobrze identyfikowani i postrzegani poprzez nasze działania oraz osiągnięcia. Uznaliśmy zatem, że skoro jesteśmy tak blisko naszej rzeki – Bzury – to nie ma lepszego patrona. Przypomnijmy choćby tak kluczowe dla nas działania jak konkurs ekologiczny Czysta Bzura czy też sprzątanie Bzury z kajaków.

Chcemy również, aby nazwa mogła nas lokalizować na mapie. Nie oznacza to jednak, że ograniczamy nasze działania tylko do rzeki. Wręcz przeciwnie – chcemy działać szerzej, intensywniej. Chcemy przyczyniać się do tego aby nasz region – rozumiany różnie – jako wieś, gmina, powiat, a nawet szerzej stawał się coraz lepszy, atrakcyjniejszy i bardziej perspektywiczny zarówno dla mieszkańców jak i odwiedzających gości.

Nie zapominamy również o haśle RAZEM, które symbolizowało wspólną pracę przez ostatnie trzy lata. Wciąż łączymy ludzi z różnymi zainteresowaniami i pomysłami, którzy chcą robić coś dobrego dla naszej małej ojczyzny.
W bieżącym roku przewidujemy szereg działań. Niektóre z nich, jak Czysta Bzura, sprzątanie rzeki z kajaków czy Rajd Rowerowy Olenderskim Szlakiem są już znane. Pojawią się również nowe projekty, o których szerzej będziemy mówić już wkrótce.
Nasza strona www: lgdr.esochaczew.pl została właśnie zaktualizowana o nowe dane. Zapraszamy do częstych odwiedzin i współpracy.

Zarząd Stowarzyszenia

Print Friendly, PDF & Email