dorozki_bigSochaczewska ulica Wąska sprzed kilkudziesięciu lat to kocie łby, rzemieślnicze warsztaty, a przede wszystkim dorożki. Mała część historii jednej z najważniejszych ulic Sochaczewa, starszym mieszkańcom miasta i okolic kojarzącej się właśnie z postojem dorożek, zostanie zaprezentowana i przypomniana przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą podczas tegorocznych Dni Sochaczewa.
Aby zgromadzić jak najciekawszy zestaw fotografii prezentujących ulicę Wąską i okolice, stowarzyszenie zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta, posiadających w swoich domowych archiwach stare zdjęcia interesującej nas części Sochaczewa, o udostępnienie ich celem dostosowania do wersji elektronicznej (zeskanowania) i wykorzystania przy realizacji projektu „Sochaczewskie Dorożki”. Fotografie, za wyrażeniem zgody na wykorzystanie i podaniem autora lub właściciela oraz krótkim opisem znajdą się na przygotowywanych tablicach informacyjnych oraz pocztówkach. Prosimy o zgłoszenia na nr telefonu 694 943 480 lub e-mail nadbzura@gmail.com celem ustalenia szczegółów współpracy.

Projekt „Sochaczewskie Dorożki” ma za zadanie przybliżenie historii sochaczewskich dorożkarzy, którzy przez wiele lat zapewniali transport publiczny w obrębie miasta. W sobotnie popołudnie 13 czerwca chcemy, aby ulica Wąska stała się ponownie postojem dorożek, które będą wozić mieszkańców i turystów krótką trasą miejskimi ulicami. Chcemy również przygotować wystawę zdjęć starego Sochaczewa na specjalnie przygotowanych tablicach informacyjnych, skupiając się na ulicy Wąskiej i jej najbliższym otoczeniu. Zaprojektowana zostanie również seria pocztówek, z wykorzystaniem starych zdjęć miasta.

Poprzez realizację pomysłu chcemy przypomnieć historię jednego z najbardziej urokliwych i klimatycznych fragmentów naszego miasta. Kwartał ulic Wąska, Plac Armii Ludowej, Reymonta i 1-Maja, park ze starą fontanną, kamienice składają się na przestrzeń miasta, która wymaga rewitalizacji nie tylko materialnej, lecz również społecznej. Jest to miejsce wprost idealne, aby skupić w większym stopniu życie mieszkańców Sochaczewa, a także przybywających tu przyjezdnych.

Zachęcamy do podzielenia się posiadaną przez Państwa cząstką ciekawej historii naszego miasta i dzięki temu wzbogacenia dokumentacji historycznej, dotyczącej w szczególności ulicy Wąskiej i sochaczewskich dorożek.

Realizacja projektu „Sochaczewskie Dorożki” jest możliwa dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Sochaczewie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Sochaczewa z zakresu „Programu współpracy Miasta Sochaczewa z organizacjami pozarządowymi”.

Fotografia pochodzi z I części książki „Spacerkiem po Sochaczewie”.

Print Friendly, PDF & Email