dorożkiJuż w najbliższą sobotę, podczas obchodów tegorocznych Dni Sochaczewa, na ulicę Wąską po kilkudziesięciu latach powrócą dorożki. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą zaprasza mieszkańców miasta, powiatu i przyjezdnych na przejażdżki dorożkami oraz do obejrzenia wystawy archiwalnych fotografii, dokumentujących historię ulicy Wąskiej i okolic.
Projekt „Sochaczewskie Dorożki” ma za zadanie przybliżenie historii sochaczewskich dorożkarzy, którzy przez wiele lat zapewniali transport publiczny w obrębie miasta. W sobotnie popołudnie 13. czerwca ulica Wąska stanie się ponownie postojem dorożek, które będą bezpłatnie wozić mieszkańców i turystów krótką trasą miejskimi ulicami. Zaprezentowana zostanie również wystawa unikalnych zdjęć starego Sochaczewa na specjalnie przygotowanych tablicach informacyjnych, skupiając się na ulicach Wąskiej, Plac Armii Ludowej, Reymonta i 1-Maja. Zaprezentowana zostanie również seria pocztówek, przygotowanych z wykorzystaniem starych zdjęć miasta.

Inauguracja imprezy nastąpi o godzinie 13:00 oczywiście na ulicy Wąskiej, a kursy dorożek na trasie: ul. Wąska – Park Garbolewskich – ul. Wąska potrwają do godziny 18:00. W tym samym czasie będzie można obejrzeć wystawę fotografii. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Sochaczewa, jego historii i barwnej przeszłości do odwiedzenia w ten dzień ulicy Wąskiej.

Realizacja projektu „Sochaczewskie Dorożki” jest możliwa dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Sochaczewie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Sochaczewa z zakresu „Programu współpracy Miasta Sochaczewa z organizacjami pozarządowymi”.

Fotografie wykorzystane podczas realizacji projektu zostały udostępnione ze zbiorów Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą, zbiorów prywatnych panów Andrzeja Kornackiego, Władysława Rostalskiego i Tomasza Karolaka oraz Redakcji Tygodnika Express Sochaczewski.

Print Friendly, PDF & Email