I Rajd Olenderskim Szlakiem (5)Jeszcze do 15 czerwca włącznie przyjmujemy zgłoszenia udziału w drugiej edycji Rajdu Rowerowego Olenderskim Szlakiem. Odbędzie się on w niedzielę, 28 czerwca. Spotkanie organizuje, tak jak rok temu, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz instytucji lokalnych.
Zgłoszenia udziału w imprezie można dokonywać pod numerem telefonu 609-024-953 lub wysyłając e-maila na adres: nadbzura@gmail.com. W e-mailu należy załączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy załączony poniżej.

Tradycyjnie już start rajdu nastąpi pod zabytkowym kościołem w Brochowie, o godzinie 10, natomiast meta zlokalizowana jest w szkole w Śladowie, u podnóży największego z cmentarzy. Spotkanie zakończy się oczywiście wspólnym piknikiem. Już dziś możemy powiedzieć, że trasa uległa znacznej modyfikacji.

Przypominamy, że niepełnoletni uczestnicy rajdu mogą wziąć udział, jeśli będą pod opieką osoby dorosłej. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Z uwagi na to, że miejscami trasa będzie wiodła leśnymi i polnymi drogami, preferowanym rowerem jest „góral”. Regulamin rajdu również znajduje się poniżej.

Wszystkie osoby, które już się zapisały, jak również te, które zapiszą się wkrótce, otrzymają wkrótce szczegóły organizacyjne za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Pomysł rajdu jest jednym z wielu działań, mających na celu ratowanie ostatnich śladów osadnictwa olenderskiego w powiecie sochaczewskim. Organizując rajd chcemy również wzbogacić kalendarz imprez turystycznych naszego regionu, jednocześnie przypominając wielokulturową przeszłość ziemi sochaczewskiej.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na trasie.

Print Friendly, PDF & Email