Zbliżające się Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas wspominania osób, które odeszły od nas na zawsze. Do polskiej tradycji należy zapalanie zniczy na opuszczonych grobach oraz mogiłach wojennych. Portal Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą – www.bohaterowie1939.pl daje szansę upamiętnienia żołnierzy oraz osób cywilnych, które poległy w obronie Ojczyzny w 1939 roku. Zapalmy zatem wirtualną świeczkę każdej osobie znajdującej się w bazie. W ten sposób uczcimy pamięć wszystkich polskich ofiar Września!

Wykorzystajmy również odwiedziny na rodzinnych grobach do złożenia hołdu Bohaterom, którzy niemal na każdym cmentarzu parafialnym znaleźli swój wieczny spoczynek. Pamiętajmy szczególnie o mogiłach poległych NN, które tak często obserwujemy na kwaterach wojennych. Za ich poświęcenie należy się pamięć i świecący znicz.

Listopadowy czas jest również doskonałą okazją do zbierania relacji rodzinnych dotyczących naszych nieżyjących krewnych. Niemal każda rodzina straciła kogoś podczas II wojny światowej. Wiele osób poległo lub zmarło z ran właśnie podczas bitwy nad Bzurą. Zachęcamy do współpracy z portalem – jeszcze wiele osób, zarówno żołnierzy jak i cywilów, nie znalazło się na Ścianie Pamięci. Jesteśmy przekonani, że warto zachować o nich pamięć i uczcić ich na naszym portalu.

Print Friendly, PDF & Email