Podczas tegorocznych Dni Sochaczewa, w niedzielę 12 czerwca, od 10.00 do 16.00, Stowarzyszenie ”Nasz Zamek” zwyczajowo zaprezentuje swoją ekspozycję plenerową. Tym razem Stowarzyszenie Nad Bzurą będzie wystawiać się razem z zaprzyjaźnionym „Naszym Zamkiem”. W ramach współpracy z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą stoisko zostanie zlokalizowane bezpośrednio przed budynkiem placówki.

Obie organizacje łączy zbliżony tematyczny oraz terytorialny obszar działania. Jak wiadomo wspólnie łatwiej realizować konkretne zadania oraz zwiększać ich skalę, czego konkretnym przykładem była np. animacja Rajdu Grunwaldzkiego w 2009 r., organizacja obchodów 600-lecia Victorii Grunwaldzkiej na Ziemi Sochaczewskiej, czy pokazu filmu „Dawno Temu w Iłży” w 2010 r.

Stowarzyszenie Nad Bzurą położy natomiast nacisk na prezentację materiałów związanych z jednym z flagowych projektów jakim są „Sochaczewskie Dorożki”. Tablice informacyjne oraz materiały promocyjne dotyczące tego zadania nie tylko przybliżają nam historię lokalnego dorożkarstwa, ale też prezentują – często w drugim planie – przedwojenną, historyczną architekturę centrum Sochaczewa, co z kolei wpisuje się w zupełności w główny profil działania Stowarzyszenia „Nasz Zamek”. Ponadto zaprezentujemy nasze inne osiągnięcia z dziedziny dziedzictwa kulturowego – portal www.bohaterowie1939.pl oraz książki Z pamiętnika Bitka oraz Olendrzy w powiecie sochaczewskim.

Główna część wystawy, za którą odpowiedzialny będzie „Nasz Zamek”, zaaranżowana zostanie tym razem pod tytułem „Zamek w Sochaczewie – odbudowywać, ale jak?”. Zaprezentowane zostaną ukończone wizje odbudowy zamku w Sochaczewie, skonstruowane, z jednej strony z maksymalnym wykorzystaniem przekazów historycznych, z drugiej zaś zgodne z aktualnymi trendami konserwatorskimi.

Serdecznie zapraszamy!

Print Friendly, PDF & Email