19. listopada miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w życiu portalu Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą. Wolontariusze pracujący nad uzupełnianiem bazy danych poległych otrzymali Wyróżnienie Specjalne w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu.


W pierwszej kolejności pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przez ostatni rok czynnie wspomagały ten trudny proces. Ogromne zaangażowanie i świetnie wykonana praca każdego dnia daje wymierne efekty. Miarą niech będzie choćby niemal dziesięć tysięcy upamiętnionych żołnierzy, którzy polegli w bitwie nad Bzurą.

Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym
Ghandi

To właśnie motto znalazło się na pamiątkowej tablicy, którą portal otrzymał od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. To szczególne wyróżnienie jest potwierdzeniem ogromnej potrzeby jaką spełnia nasza inicjatywa. Jesteśmy pewni, że wspólnie wykonujemy pracę jaką jesteśmy winni wszystkim tym, którzy walcząc o wolność kraju polegli na polu chwały. Jeszcze większą wartość, niż otrzymane właśnie wyróżnienie, mają podziękowania od rodzin, które otrzymujemy drogą mailową, telefoniczną czy za pomocą komentarzy pisanych bezpośrednio na portalu. To właśnie dzięki Państwu, drodzy Wolontariusze, kolejne rodziny odnalazły informacje o ostatnich losach swoich krewnych i mogą udać się na miejsce ich wiecznego spoczynku.

Kontynuujmy naszą współpracę dla wspólnego dobra.
Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Lista nazwisk wolontariuszy, którzy zostali wyróżnieni znajduje się tu:http://www.bohaterowie1939.pl/_content.php?a=news&id_news=135

Więcej na temat Konkursu można przeczytać klikając na poniższe linki:

Komunikat z wynikami konkursu

Relacja z wręczenia nagród

Print Friendly, PDF & Email