swieczkax1381x7524Po raz kolejny nadchodzi czas wspominania zmarłych. Będąc w najbliższych dniach na rodzinnych grobach nie zapominajmy o mogiłach żołnierskich. Ich poświęcenie i przelana krew warte są wiecznej pamięci i zapalenia znicza.

Pamiętajmy szczególnie o mogiłach poległych NN, które tak często obserwujemy na kwaterach wojennych prawie każdego cmentarza parafialnego. Lista wszystkich cmentarzy, kwater i mogił wojennych powiatu sochaczewskiego, wraz z listami poległych, licznymi fotografiami oraz mapkami znajduje się tutaj. Na portaluBohaterowie Bitwy nad Bzurą znajdują się miejsca pochówku z całego obszaru bitwy, ściana pamięci z nazwiskami poległych, które prowadzą do biogramów bohaterów Września.

Jednocześnie zapraszamy również do zapalania wirtualnych świeczek na portalu Bohaterowie Bitwy nad Bzurą – często nie jesteśmy w stanie przyjechać na grób naszych krewnych, których prochy zostały złożone daleko od domu rodzinnego. Wielu żołnierzy do dziś nie odnalazły rodziny – zachęcamy do przeszukiwania naszej bazy danych, która zawiera już prawie 10 tys. nazwisk.

 

Print Friendly, PDF & Email