Jest nam niezwykle miło poinformować o owocnej współpracy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą z Gminną Biblioteką Publiczną w Rybnie. Wspólnie pozyskaliśmy środki na realizację zadania integrującego społeczność lokalną z biblioteką. Nasz projekt nosi nazwę Z biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle, a pozyskane środki pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach zadania przewidujemy szereg imprez od końca sierpnia (pierwsza z nich już się odbyła) aż do końca roku. W ramach zaplanowanych działań odbędzie się kilka projekcji filmów, będących adaptacjami znanych książek, po których przewidziano dyskusje i wizyty ciekawych gości. Chcemy również zająć się poezją, dlatego zorganizujemy Przetwory poetyckie. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży – już wkrótce odbędzie się mecz piłkarski. Natomiast najbliższe wydarzenie to warsztaty mydlarskie, jakie odbędą się w sobotę (6 września) na terenie rybnowskiej biblioteki. Na zakończenie planujemy Święto Biblioteki, podczas którego podsumujemy efekty naszych działań wraz z atrakcjami dla każdego.

Inspiracją do nazwy naszego zadania był najsławniejszy bodaj mieszkaniec Rybna – Cyprian Zabłocki, od którego nieudanej inwestycji pochodzi powiedzenie: wyjść jak Zabłocki na mydle. Między innymi chcielibyśmy odczarować nieco tę postać, która współcześnie nie wydaje się tak jednoznacznie negatywna…

Już dziś zapraszamy na każdą z wielu imprez, polecając nasze strony internetowe, gdzie znajdziecie więcej szczegółów i dokładny harmonogram naszych działań.

www.rybno.waw.pl/biblioteka

www.facebook.com/GBP.Rybno

www.nadbzura.pl

www.nadbzura.e-sochaczew.pl

www.facebook.com/nadbzura

 

Print Friendly, PDF & Email