Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Rybnie już za nami. Tradycyjnie latem spotykamy się poza murami Biblioteki, w plenerze, aby w otoczeniu natury wziąć udział w dyskusji plenerowej.  Tym razem mieliśmy okazję gościć w Dworze w miejscowości Złota u Państwa Góreckich.

Spotkanie DKK było także pierwszym działaniem w ramach zadania Z biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą i Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Piękna sierpniowa pogoda skupiła wokół Bibliogrilla wielu przyjaciół książek. Wstępem do dyskusji była krótka lekcja historii właściciela dworu Andrzeja Góreckiego. Pan Andrzej w swoich zbiorach bibliotecznych posiada min. książki z XVII wieku. A duży zbiór starych fotografii wywieszony w dworze, prezentował rodzinę Pana Andrzeja z czasów przedwojennych.

Każdy z uczestników mógł opowiedzieć i zareklamować swoje propozycje letnich lektur.  Zaznaczyć należy, iż grupa dyskutująca była wiekowo bardzo różnorodna. W gronie dyskutujących nie zabrakło młodzieży z rybnowskiej szkoły, a najmłodsi uczestnicy Mateuszek 3 lata, Max 5 lat i Hubert 7 lat także przedstawili swoje ulubione książki.  Wśród książek o których rozmawiano znalazły się: Na pomoc – Straż Pożarna, Czas kobiet, Jak w życiu – Felietony, Dziennik Cwaniaczka, Gdzieś na południu Toskanii, Prezydentowa Karolina Kaczorowska, Szczupak – król drapieżników, Lokomotywa niezapomniane modele, Spotkałam kiedyś prawdziwego Hipstera, Muminki, Na zakręcie, Nie ma jednej Rosji, Ogród popiołu, Wielkie małe kobietki, Piękne istoty, Podróż do miasta świateł, Bohaterki Powstańczej Warszawy, Tajne Państwo, Wybór Marty.

Dyskusję plenerową uważamy za udaną!

Zapraszamy do śledzenia i udziału w kolejnych wydarzeniach realizowanych  w ramach zadania Z biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle – szczegółowy program można znaleźć tutaj.

 

Print Friendly, PDF & Email