Warsztaty literackie „Przetwory poetyckie” to próba wyciągnięcia klasyka z konserwy i podania go w nowej formie. To zabawa ze słowem. Będziemy ciąć, skracać, mieszać i próbować. Formuła warsztatowa pozwala wniknąć w strukturę tekstu – spróbować słów artysty zamiast dywagacji w stylu: co autor miał na myśli. Po to, żeby poezję oddać ludziom: do rąk, do ust, do namysłu. Rozsmakować się w literze.

 

Przetwory poetyckie to również niestandardowa forma prezentacji poetyckiej jaką jest slam (skrzyżowanie poezji i prezentacji scenicznej). Weźmiemy na warsztat  klasyczne gatunki literackie i porównamy je z poetyką slamu. Zastanowimy się, co moglibyśmy przekazać słowem i gestem. Zbudujemy wiersz z podanych zdań. W przetwórczej atmosferze sprawdzimy swój słowotwórczy, interpretacyjny i oratorski talent. Przybywajcie!

 

Zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia, studentów oraz osoby młode duchem. Niekoniecznie musisz mieć do czynienia z poezją, ale możesz mieć łatwość wyrażania się. Na pewno masz coś do powiedzenia lub pokazania. Klasyka nie jest nudna, a biblioteka jest fajna! Nie przyzwyczajaj się do formy!

Uczestnictwo nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać! Trwają zapisy.

Chcesz wziąć udział? Dzwoń do biblioteki (46 862 26 53) lub napisz maila na adres: bibliotekagm@wp.pl

Zapraszamy do nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie. Warsztaty odbędą się 20 września (sobota) w godz. 10.00-14.00. Kolejne 27 września oraz 11 i 18 października. (Możesz wziąć udział w jednym spotkaniu , gdy ci się spodoba – przyjdziesz na drugie w danym miesiącu).

Jest to jedno z wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą i Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie w ramach zadania „Z biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

A już jutro (17 września) w ramach projektu „Z biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle” – Drużyna Cheruba kontra Zwiadowcy: Rowerami pokonujemy trasę Rybno – Erminów (wyjazd z Rybna około godz. 15.30). Następnie na boisku przy Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie rozgrywamy mecz piłki nożnej. W meczu udział wezmą młodzieżowe drużyny Zwiadowców i Cheruba (serie książkowe „Cherub” Roberta Muchamoore i „Zwiadowcy” Johna Flanagana)

Chcesz być na bieżąco? Śledź strony internetowe Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania nad Bzurą i Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie.

 

Print Friendly, PDF & Email