ulotka-przod-do-esocho-miniStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą wraz z Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie wiedzą że „Z biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle”, dlatego zapraszają na kolejną odsłonę ich partnerskiego projektu – cykl „Oglądaj z głową”.

 

„Oglądaj z głową” to projekcje filmów i dyskusje. Wyświetlamy filmy inspirowane książką. Przed projekcją mówimy o filmie, jego twórcach, biografii i filmografii, formie. Po filmie dyskutujemy o nim.

Zapraszamy osoby na które lepiej działa obraz, zwłaszcza te, które nie odwiedzały biblioteki ze względu na nieczytanie książek.

Wybierzemy filmy nie kojarzone z lekturami szkolnymi i tzw. multiplexami, pozytywnie ocenione przez krytykę, przynoszące odkrycia wizualne i duchowe, mogące zmienić sposób postrzegania rzeczywistości, obudzić emocje, wyzwolić energię, dać inspirację, utkwić w pamięci.

Dzięki cyklowi spotkań „Oglądaj z głową” uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat kina i adaptacji filmowych.

Wstańcie ze swoich foteli i wyrzućcie swoje piloty za okno! Przyjdźcie do biblioteki!

Obejrzycie film w towarzystwie i na dużym ekranie.

Zaplanowaliśmy 6 spotkań: 19 września (piątek), 4 i 18 października (soboty), 7 i 21 listopada (piątki) oraz 4 grudnia (czwartek). Zaczynamy o godz. 17.00.

Na pierwszym „Oglądaj z głową” obejrzymy „Życie Pi”. O kolejnych tytułach informować będziemy na bieżąco.

By wiedzieć od razu co w trawie piszczy śledź strony internetowe oraz facebook Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania nad Bzurą i Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie.

Projekt „Z biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Print Friendly, PDF & Email