W sobotę 25 października o godzinie 14:00 w miejskich Kramnicach odbędzie się VI edycja Spotkań z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej.

Jak co roku jesienią zapraszamy wszystkich pasjonatów historii i miłośników Ziemi Sochaczewskiej do wysłuchania wykładów dotyczących przeszłości miasta i okolic. Tym razem, po raz pierwszy, przekroczymy miejskie mury i udamy się na wieś.

W pierwszej kolejności odwiedzimy Brochów, przez którego nieoczywistą przeszłość przeprowadzi nas Marta Przygoda-Stelmach znana również jako Kronikarz brochowski. Będzie to z pewnością wyjątkowy wykład, bo nie usłyszymy wiele o Chopinie… Ambitna doktoranka UKSW pragnie odczarować historię swojej ukochanej miejscowości mówiąc, że „Brochów to nie tylko Chopin”.

W drugim wystąpieniu zobaczymy nauczyciela historii z Młodzieszyna – Marka Orzechowskiego, który od dawna bada przeszłość miejscowości, w której pracuje. Również ten historyk pragnie poszerzyć naszą wiedzę o ciekawych wydarzeniach i osobach związanych z Młodzieszynem, ponownie celowo unikając takich oczywistości jak bitwa nad Bzurą czy Suplika płaczliwa

Serdecznie zapraszamy. Po wystąpieniach przewidujemy dyskusję. Wstęp wolny.

Projekt „Spotkania z historią Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej” został dofinansowany ze środków Burmistrza Miasta Sochaczew przyznanych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2014 roku.

Print Friendly, PDF & Email