To była wyjątkowa noc. Plecenie i puszczanie wianków na wodę, pieczenie podpłomyków i popijanie ich świeżo parzoną miętą, sobótkowe ogniska i pochodnie, szukanie kwiatu paproci… To tylko część z atrakcji jakich doświadczyli liczni uczestnicy Nocy Świętojańskiej w Plecewicach. Ale najważniejsza była niepowtarzalna atmosfera i wspólna zabawa.

Noc Świętojańska w Plecewicach

W minioną sobotę Stowarzyszenie „Nad Bzurą” we współpracy z Moto Przystanią w Plecewicach zorganizowało Noc Świętojańską nawiązującą do dawnych zwyczajów. Wydarzenie to miało na celu odtworzenie niektórych tradycji sobótkowych i przywitanie lata. Jednocześnie jest to święto ognia, wody, słońca, księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, które łączy wszystkich. Członkowie „Nad Bzurą” organizowali to wydarzenie już wcześniej ale tylko dla siebie, swoich przyjaciół i rodzin. Tym razem postanowiliśmy otworzyć się dla szerszej publiczności, szczególnie tej którą interesują dawne zwyczaje polskie i dobra zabawa na świeżym powietrzu. Do tego wszystkiego była doskonała pogoda, niezwykle ciepła woda w Bzurze oraz doskonała organizacja miejsca przez Moto Przystań. Przez całą noc towarzyszyła nam muzyka ludowa, lub inspirowana tradycją, z Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Otrzymaliśmy ogrom pozytywnych komentarzy i ciepłych słów, które pozwalają nam powiedzieć, że to było bardzo udane wydarzenie, które chcemy powtarzać co rok w okolicach przesilenia wiosenno-letniego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Nocy Świętojańskiej na naszym fanpage.

Fot. w artykule: www.motoprzystan.pl

Print Friendly, PDF & Email