logo_małeZa nieco ponad miesiąc (3-4 września) odbędzie się pierwszy Ogólnopolski Spływ Bzurą, który jest efektem partnerskiej współpracy Stowarzyszenia „Nad Bzurą” i Moto Przystani w Plecewicach. Wydarzenie to ma na celu odkrycie uroków Bzury nie tylko dla mieszkańców regionu, ale również dla pasjonatów rzek i kajakarstwa z całego kraju.

Będzie to pierwszy w historii Bzury profesjonalny spływ kajakowy. Podczas dwóch dni zmagań zarówno zawodowcy jak i pasjonaci kajakarstwa przepłyną 40 km dolnej Bzury (w dwóch odcinkach: Kozłów-Plecewice i Plecewice-Kamion). Rzeka należy do łatwych z drobnymi przeszkodami (kategoria ZWB). Jest jednocześnie niezwykle urokliwa i dotychczas niemal nieznana szerszemu gronu kajakarzy. Nie zabraknie wyścigu z pomiarem czasu, kilku kategorii (jedynka męska i damska, dwójka męska i damska oraz mix) i nagród dla najlepszych. Chcemy zachęcić nie tylko zawodowców, ale również pasjonatów kajakarstwa i spędzania czasu nad rzeką do udziału w tym wydarzeniu.

Oprócz pływania kajakiem nie zabraknie czasu na integrację i wspólny wypoczynek. Sobotni wieczór, po sportowych zmaganiach, uświetni występ zespołu MuzyKajaka, który łączy szanty z kajakarstwem. Grupa jest dobrze znana środowisku kajakowemu i niezwykle w nim popularna. Koncert odbędzie się na terenie Moto Przystani w Plecewicach.

Aby zapisać się na nasz rajd wystarczy wypełnić formularz i zaakceptować regulamin spływu. Wpisowe wynosi 100 zł od osoby (dla osób niepełnoletnich 70 zł). Przy wpłacie do 15 sierpnia obowiązuje 10% bonifikaty (odpowiednio 90 i 63 zł). W cenie wpisowego wliczone są m.in.: pole biwakowe, miejsce parkingowe, transport osób i sprzętu w ciągu obu dni, posiłek po każdym etapie, ubezpieczenie NW, pamiątkowa koszulka i nagrody dla zwycięzców.

Dla osób, które nie posiadają własnego kajaka Moto Przystań ma niezwykle atrakcyjną ofertę wynajmu. Kajak dwuosobowy za 60 zł od osoby za dwa dni, natomiast jednoosobowy 50 zł od osoby za dwa dni.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: splyw@nadbzura.pl

Serdecznie zapraszamy.

Print Friendly, PDF & Email