Przed nami kolejna odsłona plecewickich Sobótek. Zapraszamy wszystkich miłośników słowiańskich tradycji 24 czerwca na Moto Przystań w Plecewicach. Zaczynamy o godz. 19:00 i bawimy się do białego rana.

W programie nie zabraknie wspólnego plecenia wianków przez dziewice (ale nie tylko) i puszczania ich na wodę po to by kawalerowie (ale nie tylko) mogli je bezbłędnie rozpoznać i wyłowić w dowód sympatii dla swych wybranek.

Sobótki nie mogą się odbyć bez ogni sobótkowych, a więc cały plac oświetlą ogniska, przy których będzie można się ogrzać, porozmawiać czy sporządzić sobie strawę. A najbardziej odważnych zaprosimy do pierwszej w tym roku kąpieli w Bzurze, zapewne po zrzuceniu z siebie odzienia (uwaga będą nas oświetlać pochodnie).

Przewidujemy również poszukiwanie legendarnego niemal kwiatu paproci. Zapewniamy jednak, że są wśród nas wytrwałe i żądne przygód osoby, które zapewniają, że takowy istnieje i widziały go wielokrotnie. Ba, tego dnia bije od niego niesamowity blask… Czy to blask księżyca? A może po prostu światło wolności, miłości i radości z rozpoczynającego się lata…

Będą również tradycyjne potrawy i napoje, które wspomogą znużonych tancerzy. A to dlatego, że całą noc będzie nam towarzyszyć tradycyjna muzyka. Niestety nie będzie disco polo (nie jest nam z tego powodu w ogóle przykro). Dodajmy jeszcze, że wśród atrakcji znajdą się sobótkowe wróżby i moc innych zabaw.

Najważniejsza jest jednak Wasza obecność. To Wy będziecie tworzyć nasze wspólne Sobótki. A zatem niezbędny jest jasny, zwiewny strój, który nawiązuje do prasłowiańskich czasów, dobry humor i chęć do wspólnej zabawy. Wydarzenie to jest dla tych, którzy czują słowiańskie klimaty i chcą współtworzyć tę imprezę. Po więcej szczegółów zapraszamy na Facebooka.

Print Friendly, PDF & Email