Już 18 sierpnia rano rozpocznie się III Ogólnopolski Spływ Kajakowy BZURA 2018. Jest to jedyne tej rangi wydarzenie w Mazowieckiem, dlatego też, po raz drugi, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik postanowił objąć je Honorowym Patronatem. OSK BZURA 2018 to połączenie sportu z rekreacją dla każdego, zarówno dla wyczynowców jak i amatorów, nie wyłączając nowych adeptów kajakarstwa.

Tak jak poprzednio spływ będzie dwudniowy. Kajakarze z całego kraju wystartują w sobotę w Plecewiach i popłyną do mostu w Kamionie. Na trasie od mostu w Mistrzewicach do przeprawy w Witkowicach odbędzie się wyścig w sześciu konkurencjach (pomiar czasu). Drugi dzień to krótszy i całkowicie rekreacyjny odcinek z centrum Sochaczewa do Moto Przystani w Plecewicach, po którym odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników sobotniej rywalizacji oraz wręczenie nagród. Na spływie nie zabraknie także muzyki na żywo. W sobotę wieczorem na terenie Moto Przystani uczestnicy będą się wspólnie bawić do późnych godzin nocnych dzięki znanemu w środowisku wodniackim Tomaszowi Paciorkowi. Dodatkowo, gościem specjalnym spływu będzie Robert Tomalski, człowiek niezwykły, który kajakiem przepłynął Wołgę, Wisłę i Odrę pod prąd. Spotkanie z nim będzie doskonałą okazją do posłuchania o jego doświadczeniach, ale również do zadania mu pytań o jego dalszych planach.

Aby się zapisać wystarczy wejść na stronę https://nadbzura.pl/formularz-zgloszeniowy/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Więcej szczegółów można znaleźć wchodząc na powyższą stronę lub dzwoniąc na nr tel. 501 396 229. W cenie wpisowego jest koszt posiłków, pola namiotowego, koncertu, pamiątkowej koszulki i innych atrakcji. Można również wynająć kajak za dodatkową, bardzo atrakcyjną opłatą. Warto jednak wiedzieć, że zgłoszenia na spływ są przyjmowane do czwartku 16 sierpnia do godz. 16:00. Przyjazd w piątek lub sobotę rano może oznaczać brak dostępnego sprzętu. Warto to wziąć pod uwagę, jeśli nie mamy własnego kajaka.

Ogólnopolski Spływ Bzurą to efekt partnerskiej współpracy Stowarzyszenia „Nad Bzurą” i Moto Przystani w Plecewicach. Obie organizacje wspólnie pomagają odkrywać Bzurę nie tylko mieszkańcom regionu, ale również pasjonatom rzek i kajakarstwa z całego kraju. Rzeka należy do łatwych z drobnymi przeszkodami, zatem jest dostępna również dla osób początkujących. Jest jednocześnie niezwykle urokliwa i dotychczas niemal nieznana szerszemu gronu kajakarzy. Mimo tego w konkursie Rzeka Roku 2016 organizowanym przez Klub Gaja zajęła 3. miejsce.

Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu firm Aquarius, Organizatornia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Gmin Brochów oraz Miasta Sochaczew. Natomiast patronat branżowy, podobnie jak rok temu, objęło Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa.

 

Print Friendly, PDF & Email