Doroczne sprzątanie Bzury ma już co najmniej kilkanaście lat tradycji. Regularnie sprzątają firmy kajakowe, stowarzyszenia, szkoły, zwykli przechodnie i turyści oraz rzesze Wolontariuszy. Niestety mimo tylu lat starań musi być powtarzane, ponieważ śmieci wcale nie ubywa. W tym roku Stowarzyszenie „Nad Bzurą” postanowiło, pod znanym hasłem Czysta Bzura, połączyć siły jak największej liczby osób i instytucji, którym na sercu leży czystość i piękno naszej rzeki.

Wielkie sprzątanie Bzury rozpocznie się 2 kwietnia 2022 roku o godz. 10:00. W tej edycji każdy Wolontariusz może samodzielnie wybrać swój ulubiony fragment rzeki i zgłosić się do jego sprzątania. Na podstronie https://nadbzura.pl/czysta_bzura/ znajduje się mapa, która pokazuje planowane do sprzątania odcinki. Wystarczy wybrać jeden z nich. W znacznikach znajdują się dane kontaktowe do zgłaszania swojego udziału. Planowane jest sprzątanie zarówno z kajaków jak z brzegów (pieszo). Jak zwykle po sprzątaniu planujemy możliwość odpoczynku i zjedzenia posiłku przy ognisku. Więcej szczegółów pod podanymi w znacznikach numerami telefonów oraz na facebookowym wydarzeniu.

Stowarzyszenie „Nad Bzurą” pragnie podkreślić, że sprzątanie na kilku odcinkach jednocześnie możliwe jest dzięki zaangażowaniu współorganizatorów. Dotychczas swój udział zgłosiły Przystań Januszew, Moto Przystań Plecewice i Stodoła nad Bzurą. Warto dodać, że lista organizatorów nie jest zamknięta, zatem zaprasza do udziału firmy kajakowe i organizacje zajmujące się rzeką. Są jeszcze fragmenty rzeki, które można objąć swoim patronatem i wesprzeć przy sprzątaniu. Pomoc zadeklarowało już kilka samorządów gminnych, które z chęcią udostępniają kontenery na śmieci, worki, rękawice i skromny poczęstunek. Gorąco zachęcamy inne instytucje (tel. 503 721 850). Sprzątnijmy razem naszą Bzurę!

Print Friendly, PDF & Email