maparajd2Rajd rowerowy „Olenderskim Szlakiem” już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca. Przedstawiamy szereg szczegółów istotnych dla wszystkich uczestników rajdu.
Po pierwsze, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Aura jest od kilku tygodni zupełnie nieprzewidywalna, liczymy jednak, że będzie dla nas łaskawa. Startujemy o godz. 10:00 z placu przed kościołem w Brochowie. Prosimy zatem o przybycie z conajmniej półgodzinnym wyprzedzeniem, abyśmy mogli zacząć o czasie. Osoby, które nie znają okolic, prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny (nadbzura@gmail.com, 667-197-397), jeśli potrzebują informacji jak dotrzeć na miejsce startu.

Na trasie, której plan załączamy, odwiedzimy cztery cmentarze olenderskie, zobaczymy różnorodne elementy mazowieckiej przyrody i przejedziemy przez fragment Puszczy Kampinoskiej. Tym razem uczestnicy zobaczą także Wisłę, wokół której toczyło się życie osadników olenderskich. Atrakcyjnych turystycznie, przyrodniczo i kulturowo miejsc na trasie jest oczywiście znacznie więcej, o czym uczestnicy przekonają się na własne oczy. Planujemy kilka postojów, na których będzie można odpocząć, jak również dowiedzieć się więcej o Olendrach, żyjących w północnej części gminy Brochów aż do 1945 r.

Rajd zakończy się, po przejechaniu około 35 km, wspólnym piknikiem na terenie Szkoły Podstawowej w Śladowie. Zapewniamy posiłek i napoje na pikniku, prosimy natomiast o zabranie prowiantu na trasę. Po zakończeniu pikniku osoby nie znające terenu mogą przejechać z przewodnikami na miejsce startu – oczywiście krótszą trasą.

Trasa będzie przebiegać różnego typu drogami. Chcąc pokazać jak najwięcej unikamy dróg publicznych, dlatego tez często będziemy jechać traktami leśnymi lub polnymi. Prosimy wziąć pod uwagę, ze na kilku odcinkach warunki są trudne – piaszczysta droga lub wysoka trawa. Dlatego rower powinien być dobrze przygotowany do jazdy. Tradycyjnie juz może przydać się środek na komary.

Na trasie będzie nam towarzyszyło wsparcie techniczne oraz pomoc medyczna. Przypominamy o tym, że osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie jedynie pod opieka osoby dorosłej, a na terenie KPN nie wolno palić ognia.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy pisać bądź dzwonić – postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie. Prosimy o przekazanie tych informacji wszystkim osobom będącym w zgłaszanych przez Państwa grupach.


Rajd rowerowy „Olenderskim Szlakiem” współfinansowany jest z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu turystyki w 2009 r.

mazowsze_serce_polski

Print Friendly, PDF & Email