czekolada-posterJuż w najbliższą sobotę (4 października) o godz. 17.00 w Rybnie obejrzeć będzie można film prod. amerykańsko-brytyjskiej pt. CZEKOLADA z 2000 roku. Reżyserem tej bezpretensjonalnej komedii jest Lasse Hallstrom.

Na film, który jest częścią cyklu „Oglądaj z głową” w projekcie „Z Biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle” zapraszają Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą.

Fabuła filmu rozgrywa się na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, we Francji. Do małego miasteczka  które wygląda jak obrazek z bajki, przybywa tajemnicza Vianne wraz z córką. Vianne jest córką indiańskiej piękności z plemienia Majów, od której przejęła tajemnice przyrządzania przepysznych czekoladowych deserów. Odziedziczyła też po niej niespokojną naturę, która nie pozwala jej nigdzie dłużej zagrzać miejsca.

Na miejscu otwiera małą cukiernię. Jej smakołyki mają na ludzi niezwykły wpływ: skłócone pary godzą się, zwaśnieni sąsiedzi znów stają się przyjaciółmi, a starsi ludzie wspominają dawne miłości. Taki obrót sprawy nie podoba się konserwatywnemu burmistrzowi. Vianne zostaje ogłoszona wrogiem publicznym numer jeden, a zastraszeni mieszkańcy zaczynają się od niej odwracać. Wkrótce jednak pojawia się przystojny nieznajomy…

CZEKOLADA to przede wszystkim film lekki ale nie błahy. Opowiada o ludzkich troskach, które nie pozwalają się w pełni cieszyć się życiem i przeszkodach, które sami sobie stawiamy na drodze. Pełen wrażliwego humoru, odrobiny baśni i świetnego aktorstwa. W roli głównej Juliette Binoche oraz Johnny Depp.

„Oglądaj z głową” to projekcie filmów inspirowanych książką. Autorką książki „Chocolat”, wydanej po raz pierwszy w roku 1999, jest Joanne Harris. Kontynuacją utworu jest powieść „Rubinowe czółenka”.

Zapraszamy do sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno.

Wstęp wolny.
Film trwa116 min.

Smacznego!

 

Realizację projektu „Z Biblioteką nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Print Friendly, PDF & Email